Eurostar Song Contest

SANAL ŞARKI YARIŞMASI
 
HomeHome  PortalPortal  RegisterRegister  Log inLog in  
--- 5 TEMMUZ SAAT 19:00'DA TÜM ÜLKELER İÇİN YENİ ÜLKE BAŞVURULARI BAŞLAYACAK --- ÜYELER SEÇTİKLERİ YENİ ÜLKELERLE YARIŞMAYA 51. YARIŞMA İTİBARİYLE KATILACAKLAR

Share | 
 

 Sertab Erener ve Demir Demirkan aynı sahnede!

Go down 
AuthorMessage
OzKaN
Moderatör
Moderatör
avatar

Male
Mesaj Sayısı : 3191
Yaş : 24
Aktiflik Puanı : 4625
Pep : 29
Kayıt tarihi : 2009-01-01
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke :

PostSubject: Sertab Erener ve Demir Demirkan aynı sahnede!   Thu May 21, 2009 10:33 pm

Haydi Gülümse Kampanyası’nı duyurmak için 23 Mayıs 2009 Cumartesi akşamı Sertab Erener ve Demir Demirkan ‘Painted on Water’ projesi ile Aya İrini’de sahne alacak.
Vokalist Sertab Erener ve besteci/gitarist Demir Demirkan’dan oluşan ikili PAINTED ON WATER’ın, aynı adı taşıyan albüm projesi, dinleyenlere taze bir soluktan fazlasını katıyor - dinleyicileri caz, rock ve ikilinin Türk müziği ve kültüründen aldığı miras arasında benzersiz bir seyahate çıkarıyor.
Painted on Water’dan Demir Demirkan ve dokuz Grammy ödüllü Jay Newland’ın yapımcılığında (Norah Jones, Herbie Hancock) Los Angeles ’da kaydedilen PAINTED ON WATER, caz, modern rock ve Erener’in duygulu ve insanı çağrışımlara götüren pop vokal kompozisyonları ile Demirkan’ın gitarı liderliğindeki enstrümantal fusion-caz tınıları arasında, sıcak ve akışkan bir yolda ilerliyor. Albümde yer alan ve sözleri Demirkan ile çok önemli şarkı sözü yazarı Grammy ödüllü Phil Galdston (Madonna, Celine Dion, Vanessa Williams) tarafından olarak kaleme alınan şarkılardan her biri, Türk Anadolu klasik ve halk müziğine ait melodilerden ilham almış.
Grubu ve albümü, su yüzeyinde yüzen boyalarla yaratılan geleneksel Türk kağıt süsleme sanatı Ebru’dan ilham alarak adlandıran PAINTED ON WATER, stil ve ruh itibariyle, müziğin, duyguların ve sanatın değişken, hissedilir ve soyut niteliklerini ortaya koyuyor. İkilinin vereceği konserlere bir Ebru sanatçısı da canlı olarak eşlik ediyor.
“Anadolu melodilerini İngilizce sözlerle genel dinleyiciye ulaştırmak, kendimizi lirik anlamında geliştirmek ve dünyaca ünlü doğulu ve batılı müzisyenlerle çalışmak -- işte bunlar, albümün temel amaçlarıydı,” diyor Demirkan. “Türk müziği monofonik olduğu, yani tüm enstrümanlar aynı melodiyi çaldığı için, bir armonisi ve akor ilerleyişi yoktur. Malzemeyi armonize etmek ve Anadolu melodilerini batılı bir söz/nakarat formuyla tamamlamak için, yeni melodiler yazdık.


Bazı melodilerse, forma sokulacak bir sözü olmayan, köy kökenli dans şarkılarından alındı. Phil Galdston, halk şarkılarındaki duyguyu, çağdaş şarkı sözleriyle yorumladı.”
Albümün her türü içine alan müzikal ve multi-medya temelli konsepti, daha şimdiden ikilinin sadık takipçileri ve sanatçıların kendileri için taptaze bir deneyim haline geldi. “Gelenekselle modern yorum arasında müthiş bir denge var bence,” diyor Erener. ”Painted on Water olarak, Brüksel’deki Palais des Beaux-Arts’da ve Paris’teki Champs d’Elysee Tiyatrosunda, iki kere Türk izleyicinin karşısına çıktık. Bu tanıdık melodileri hissettiler, fakat İngilizce sözlerden ötürü, şarkılara hemen hakim olamadılar.” Demirkan, uzun süredir partner olarak çalışan ikilinin işbirliğinde de bir yenilenme hissi yaşandığını söylüyor. "Önceden Sertab'ın bestecisi ve yapımcısıydım. bu proje, bir grup olarak birlikte yer aldığımız ilk proje. pop ve rock altyapımızı bir kenara bıraktık ve sonuçta ortaya bu albüm çıktı. Paris’teki performansımızda, insanlar neyle karşılaşacaklarını gayet iyi biliyorlardı - Sertab veya Demir’i değil, yepyeni bir grubu ve yepyeni bir müziği izleyeceklerdi."
Ülkemizin yedi bölgesini dolaşarak özürlü ve ailelerine farkında olmadıkları haklarını anlatmak aynı zamanda az gelişmiş bölgelerimizde bilgi eksikliği ve maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisi gerçekleşememiş 3 ay -15 yaş arası 1400 çocuğun ameliyatlarını gerçekleştirmek amacıyla Özürlüler Vakfı tarafından başlatılan Haydi Gülümse Kampanyası’nı duyurmak için 23 Mayıs 2009 Cumartesi akşamı Sertab Erener ve Demir Demirkan ‘Painted on Water’ projesi ile Aya İrini’de sahne alacak.


_________________
Back to top Go down
quera81
Süper Üye
Süper Üye
avatar

Male
Mesaj Sayısı : 1753
Yaş : 23
Nerden / Where Are You? : Toronto-CANADA
Aktiflik Puanı : 2902
Pep : 8
Kayıt tarihi : 2009-05-20
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke :

PostSubject: Re: Sertab Erener ve Demir Demirkan aynı sahnede!   Sat May 23, 2009 6:48 pm

teşekkürler...
Back to top Go down
 
Sertab Erener ve Demir Demirkan aynı sahnede!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Eurostar Song Contest :: Diğerleri :: Culture & Art / Kültür & Sanat-
Jump to: