Eurostar Song Contest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurostar Song Contest

SANAL ŞARKI YARIŞMASI

HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
--- 5 TEMMUZ SAAT 19:00'DA TÜM ÜLKELER İÇİN YENİ ÜLKE BAŞVURULARI BAŞLAYACAK --- ÜYELER SEÇTİKLERİ YENİ ÜLKELERLE YARIŞMAYA 51. YARIŞMA İTİBARİYLE KATILACAKLAR

Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici

Go down 
5 posters
AuthorMessage
cano544
Aktif Üye
Aktif Üye
cano544

Male
Aktiflik Puanı : 187
Pep : 2
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 10gb9si

Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici Empty
PostSubject: Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici   Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici I_icon_minitimeSat Jun 13, 2009 9:59 pm

Yaron Kohen 2 şubat 1972 yılında Tel-Aviv(israil)' de Yemen kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünya ya geldi.

Doğum Tarihi: 02/02/1972
Burcu: Kova
Boyu: 1.76
Modacı&Menajer : Jean Paul
Babası: Gali (o Bat-Galim)
Baba Mesleği: Mahkeme Katibi
Validesi: Eliyahu (1937) Evhanımı
Kız Kardeşi: Limor (1966)
Yeğeni: Eliya (1992)
Erkek Kardeşi: Nimrod (1967)
Okuduğu Okul : Ironi Alef, together with the brothers Lior and Shmulik Sa adia
Yetiştiği Çevre(semt): Kerem Ha-Teymanim
Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici Image003
Dana International dünya çapında ünlü bir yere ve zihniyete sahip evrensel bir müziğin ve coşkunun sahibi oldu.

Coşku, heyecan ve sevgi seli onun birincisi oldu.

Sanatsal hayatına ilk olarak Bar, Club ve Görsel Parodiler ile başladı. Feminel ses ve karakteristiği onun neşeli ve sürekli dikkatleri üzerine çektiği bir becerisiydi ki; bir sürükleme olarak şarkı söyleyen becerileri ile gösterdiği başarıları oldu. Israil in unlu muzik Dehasi Ofra Haza yı takip etti. Havaya uçtuğu yıllarda kulüplerin ünlü kadim dostu Dj OFFER NISSIM le karşılaştı. ve Müzik hayatına ilk OFFER NISSIM ile başladı.(OFFER NISSIM IN ILK RESMI DJ KAYIT ALBÜMÜ DANA INTERNATIONAL'ın Saida Sultana single sidir.) Yaşadığı ve inandığı yaşam Yahudi öğretilerine ters düşüyordu. Buna rağmen büyük başarıya sahip oldu ve popüler bir kimliğe sahip oldu. Dana International ilktir ve ilk insanlarla milli karsilasmasi 1993 yılında Single olarak Dj Offer Nissim desteğiyle Saida Sultana ile insanlar onu sevdiler.

Ardından Yaron 1993'de ailesinden saklı Londraya uçurup Şaron olarak geri geldi cinsiyet değiştime ameliyatı geçirdi. Onun serbest olduğu yıl Israil de çıkan ilk albümü ortadoğu(Mısır, Ürdün) ve batı ülkelerde şarkıları Dana International ismiyle aranmaya başlandı.Daha sonraki albüm "umpatampa" geldi ve 1994'deki israilde en iyi kadın sanatçı ödülü aldı.
Bu albümden sonra müzik şirketi bir serbest bıraktı , remixes ve yeni şarkıyla "E.P.tampa"yı çıkardı. E.P.tampa yı ilk defa katıldığı ve hayalinde başarmak istediği Eurovision şarkı yarışması Israil içi elemelerinde 1995 yılı (kdam) seçmelerine girebilmek için Layla Tov Eropa şarkısıyla bir deneme yaptı. 2nci oldu. Fakat israilli üstün ortadoks kesim için hala tersti. Üçüncü albüm "maganuna" hangi arapta "çılgın" anlamına gelir ve Mısır'lıyı konuşan arap gibidir. Ve Mısırda çok tutulmuştur. Mısır Devlet yönetiminin aldığı kararla Ülke çapında Dana International ın transexuel olduğu için ülkede müziği sansürlemiş fakat 11 milyon yasadışı kopya(korsan) satışı olmuş ve Dana International bir sent bile kazanamamıştır.

Fakat 1998'de rüyası sonunda gerçekleşti.(şirketi yayınlayan israilli) bir ibc le seçilmişti , o yıldaki ülkeyi temsil etmek için komisyon ESC(EurovisionSongConcert) dir. Ve 1998 yılında Eurovision Şarkı yarışmasına Ülkesinin Solcu liderleri desteğiyle(o zaman ülkesininin ortadoğu da çalkantılı tepki görmesiydi.Dana International ı yarışmaya katılmasını sağlayarak dünyaya Israil in demokratik ve Özgür bir ülke anlayışı mesajını vermekti) 9 Mayıs 1998 de İngiltere'nin Birmingham kentinde Ulusal Arena Platformunda düzenlenen 43 ncü Eurovision Şarkı Yarışmasına DIVA isimli şarkıyla katılarak 174 puanla birinci oldu. Birincilikten sonra Israil in aşırı muhafazakar kesimi ve parlamento yönetimindeki Hahamlar tarafından ölüm tehditleri aldı. Hükümet düşürüldü ve Dana International ı lanetlediler, Israil halkı böyle bir tepkiye karşılık Dana International ın birinci olmasını sabahlara kadar sokaklarda, Israil in kraliçesi sedalarıyla kutlayarak gösterdi.
Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici Haber
Dana International ın birinciliği Tüm Dünya da yankı bulmuştur. Çünkü İlk ve tektir. Eurovision da ABBA ve Celine Dion un birinciliğinden sonra dünya ya açılan 3 nci ESC birincisidir. 2 international albüm çıkarmıştır.

1998 eurovision şarkı yarışmasını kazandıktan sonra dönemin altın kız grubu olan ve listeleri zorlayan Spice Girls grubundan gruba katılması için teklif aldı ve reddetti.

Dana International Eurovision Şarkı Yarışmasından kazandığı birincilikten sonra konser verdiği ilk yabancı ülke TÜRKİYE dir.

1998 Star tv o zamanki ismi interstar da düzenlenen güzellik yarışması için sahne almış konser vermisti, sahnede hoplayıp zıplarken memesinin ucu gözüktü diye manşetlere çikmisti.

Aynı yıl Atv de düzenlenen Elite Model Of The Turkey Yarışması'nda yabancı sanatçı olarak sahneye almıştır.

2004 Yılında Türkiye de düzenlenen ESC Yarışmasında bulunmuştur.

Dana International yaptığı albümlerinde Ana Dil İbranice nin yanı sıra Arapça İngilizce İtalyanca ve Fransızca sözlü şarkılara da yer vermiştir.

CinQue MiLLa (ALoRa RoLa)

Dana evinde "travesti" kılığına girip parti vermektedir, menüde de mevsim mevyelerini(!) sunmaktadır konuklarına. uğraşmış didinmiş, evinin kadını olmuş konuklarına meyve salatası yapmıştır yani. yalnız rezervasyonsuz almamaktadır bu güzide partiye. Siz giderseniz yediklerinize yine de dikkat edin, bunu vurgulamakta şarkıda!

ESC de "Diva" isimli kazandiği parçadan sonra Çıkan uluslararası albümünün çıkış parçası olan CinQue MiLLa Klip Misyonu itibariyle MTV USA ekranlarında top 10 Listesine girmeyi başarmıştır.

Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici Divahaber
Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici _90282_dana_winning_eurovision__09-05-98__ap_300
Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 00118

ESC 1998
Fransa 12
Portekiz 12
Malta 12
Yunanistan 10
İspanya 10
İsviçre 10
Polonya 10
Kıbrıs 10
Belçika 10
Finlandiya 10
Makedonya 8
Almanya 7
Slovenya 7
Romanya 7
Estonya 7
Irlanda 6
İngiltere 5
Hollanda 6
Türkiye 5
İsveç 5
Norveç 3

TOTAL 172
Back to top Go down
cagatay
Admin
Admin
cagatay

Male
Nerden / Where Are You? : CehenneMin DibiNdeN xD
Aktiflik Puanı : 3859
Pep : 46
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 33mwfnc

PostSubject: Re: Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici   Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici I_icon_minitimeSat Jun 13, 2009 10:09 pm

aynı gerçek bir kadın gibi, sesi fiziği herşeyiyle Very Happy öyküsünde ilginç noktalar var Very Happy mesela eurovisionun kazanınca yöneitmin ayağa kalkması, mısırdaki olay falan Very Happy yazık kadına be Very Happy
Back to top Go down
http://eurostar.eniyiforum.org
quera81
Süper Üye
Süper Üye
quera81

Male
Nerden / Where Are You? : Toronto-CANADA
Aktiflik Puanı : 2902
Pep : 8
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 2z6a0sg

PostSubject: Re: Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici   Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici I_icon_minitimeSun Jun 14, 2009 2:28 am

bu kadını oldum olası sevmişimdir...
Back to top Go down
erdy
Süper Üye
Süper Üye
erdy

Male
Nerden / Where Are You? : Dublin
Aktiflik Puanı : 1389
Pep : 11
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 33mwfnc

PostSubject: Re: Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici   Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici I_icon_minitimeTue Jul 14, 2009 6:07 pm

vay bu derece başarılı olduğunu bilmiyodum helal olsun şarkısıda bence çok güzel bi şarkıı
Back to top Go down
brk762
Moderatör
Moderatör
brk762

Male
Aktiflik Puanı : 1756
Pep : 15
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici 1evpe9

PostSubject: Re: Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici   Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici I_icon_minitimeMon Aug 17, 2009 11:56 am

çooookk hakkını yemişler kadının 11 milyon kopya albüm satıp 1 sent bile kazanamamış Sad Sad ESC fanı olmamı sağlayan şarkılardan biridir Diva o yüzden bende ayrı bir yeri vardır =))) kesinlikle çok daha iyi puanları hakeden bir şarkı =)))
Back to top Go down

Dana International Tanıtım ......Lütfen Bıkmadan okuyun....etkileyici
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kendim uydurduğum bir hikaye!!!Şiddetle okuyun!!!
» Eurovision’da meğer ne ‘Hadise’ler olmuş!!! okuyun derim..
» Lütfen İzleYin... :'(
» lütfen Maltalı şarkıcılar yok
» LÜTFEN ŞU MARKALI MALLARI ALMAYINIZ :..