Eurostar Song Contest

SANAL ŞARKI YARIŞMASI
 
HomeHome  PortalPortal  RegisterRegister  Log inLog in  
--- 5 TEMMUZ SAAT 19:00'DA TÜM ÜLKELER İÇİN YENİ ÜLKE BAŞVURULARI BAŞLAYACAK --- ÜYELER SEÇTİKLERİ YENİ ÜLKELERLE YARIŞMAYA 51. YARIŞMA İTİBARİYLE KATILACAKLAR

Share | 
 

 Sertab, Demir ve MFÖ bir arada

Go down 
AuthorMessage
OzKaN
Moderatör
Moderatör
avatar

Male
Mesaj Sayısı : 3191
Yaş : 24
Aktiflik Puanı : 4625
Pep : 29
Kayıt tarihi : 2009-01-01
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke :

PostSubject: Sertab, Demir ve MFÖ bir arada   Wed Jun 17, 2009 2:04 am
NEW YORK - New York Turizm ve Tanıtma Ataşesi Hasan Zöngür, New York'taki Central Park'ta 27 Haziranda yapılacak 'İstanbulive:Türkiye'nin Sesi ve Rengi'' konserine yoğun katılım beklendiğini söyledi.

New York Turizm ve Tanıtma Ataşeliği, ''Istanbulive: Türkiye'nin Sesi ve Rengi'' konseriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Zöngür açıklamada, etkinliğin amacının, Amerikalı müzikseverlerin ve müzik eleştirmenlerinin Türk sanatçılarla buluşması ve Türk müziğini tanımalarını, aynı zamanda ABD'de yaşayan Türklerin özledikleri müzisyenleri dinlemelerini sağlamak olduğunu söyledi. Zöngür, konsere 5 bin kişinin katılmasını öngördüklerini belirtti.

New York'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Yaz Konserleri'' çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının ana sponsorluğunda Türk müziğinin ünlü yorumcularının Central Park'ta halka açık ve ücretsiz konser vereceklerinin belirtildiği açıklamada, konserde Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Sertab Erener-Demir Demirkan, Hüsnü Şenlendirici-Vassilis Saleas, New York Gypsy All-Stars, Emre Yılmaz ve Brooklyn Funk Essentials'ın sahne alacağı belirtildi. Konserin organizasyonunu yapımcılar Serdar İlhan ve Mehmet Dede birlikte yürütüyor.

Açıklamada, konser alanında, Kültür ve Tanıtma Ataşeliği tarafından bir stant açılacağı, burada Türkiye'yi tanıtıcı yayınların dağıtılacağı, dev ekranda tanıtım filmlerinin gösterileceği ve Türk mutfağından örnekler sunulacağı da belirtildi.

Bu arada, Istanbulive şimdiden, ABD'li müzikseverlerin ve müzik eleştirmenlerinin dikkatini topladı. Konserler hakkında bilgi ve yorum yazılarına, New York Daily News ve NBC New York gibi gazete, dergi ve internet sitelerinde rastlanıyor.

Istanbulive'ın basına tanıtımı için geçen hafta New York'ta Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte konserde yer alacak müzisyenlerin katıldığı bir basın toplantısı düzenlenmişti. Yabancı basının da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Sertab Erener ve Demir Demirkan ABD'de o gün piyasaya çıkan ''Painted on Water-Suya Boyanmış'' isimli albümlerini de tanıtmışlardı. (AA)_________________
Back to top Go down
 
Sertab, Demir ve MFÖ bir arada
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Eurostar Song Contest :: Diğerleri :: Culture & Art / Kültür & Sanat-
Jump to: