Eurostar Song Contest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurostar Song Contest

SANAL ŞARKI YARIŞMASI

HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
--- 5 TEMMUZ SAAT 19:00'DA TÜM ÜLKELER İÇİN YENİ ÜLKE BAŞVURULARI BAŞLAYACAK --- ÜYELER SEÇTİKLERİ YENİ ÜLKELERLE YARIŞMAYA 51. YARIŞMA İTİBARİYLE KATILACAKLAR

Hadise'yi Kimler Yanılttı?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
OzKaN
Moderatör
Moderatör
OzKaN

Male
Aktiflik Puanı : 4625
Pep : 29
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Hadise'yi Kimler Yanılttı? 2814kmf

Hadise'yi Kimler Yanılttı? Empty
PostSubject: Hadise'yi Kimler Yanılttı?   Hadise'yi Kimler Yanılttı? I_icon_minitimeThu Jun 25, 2009 5:33 pm

Hadise'yi Kimler Yanılttı? A15182809Sabah gazetesi yazarlarından Yüksel Aytuğ, Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise'nin kimler tarafından nasıl yanıltıldığını ve en büyük hatasını yazdı.

YÜKSEL AYTUĞ VE SABAH'DAKİ YAZISI

Eurovision Yıldızı Hadiseyi kimler yanılttı...

Tam bir ay önce yazmıştım, "Hadise kötü yönetiliyor" diye... Menajeri bu yazıya tepki gösterip, saçma sapan bir basın açıklamasıyla yanıt vermeye çalışmıştı. Şimdi bakıyorum da medyanın hatırı sayılır, sözü dinlenir yazarları ve müzik otoriteleri ağız birliği etmişçesine Hadise'nin kötü yönetildiğini söylüyorlar. Perşembenin gelişi, çarşambadan belliydi. Hadise'nin etrafındakiler bunu anlamadılar ya da anlamamak daha çok işlerine geldi. Meslekte 25 yılımı geride bıraktım. Bu işlerde azıcık tecrübe sahibi olduğum söylenebilir. Hadise ile ilgili tehlikeyi günler öncesinden görüp, ilgilileri uyarmaya çalıştım ama başaramadım.

Zira gecede 25 bin liralık "ekstra" rant herkese tatlı gelmişti. Hadise, Eurovision'a bir sporcu gibi hazırlanacağı yerde, o bar senin, bu gece kulübü benim sahne alıp, duruyordu. Vücudunu ve sesini öyle yormuştu ki, Eurovision finalinde sesi, yokuş çıkan astım hastası gibiydi...

Hadise'nin etrafını çevreleyen "sözde" kurmaylarının en büyük hatası, TRT ile ipleri kopartmalarıydı. (Sırf bu yüzden TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, final gecesi Rusya'ya gitmekten vazgeçti) Asli görevleri "iletişim" olan kurmaylar. Hadise'nin etrafına duvar örmeyi marifet saydılar. Oysa TRT'nin olanakları sonsuzdu, sırt çevirdiler. Ardından klip inatlaşması geldi. Olan, Hadise'nin tanıtımına oldu. Kıyafet seçiminde de kimseyi dinlemediler. En "Avrupalı" şarkıcımızı alıp, dansöz kıyafetinin içine soktular. Zaten adamlar bizi fes, dansöz ve lokumdan ibaret sanıyorlar. Bu şahane (!) imajımızı iyice kazıdık kafalarına... Eurovision'a değil de sanki beş yıldızlı otelin Türk gecesine gidiyor gibiydik...

Kimse dördüncülüğü başarı sayıp, "Patricia Kaas'ı bile geçtik" diye böbürlenmeye kalkmasın. Seneye Ajdar katılsın, bu gurbetçi desteğiyle yine ilk 10'a girer... Diyeceğim o ki; önce kendimize karşı dürüst olursak, kimseyi kandırmamıza gerek kalmaz!

Kaynak:
Sabah
Back to top Go down
Sertabmania
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Sertabmania

Male
Nerden / Where Are You? : Nereye Dimi?
Aktiflik Puanı : 1694
Pep : 22
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Hadise'yi Kimler Yanılttı? 10p7ojp

Hadise'yi Kimler Yanılttı? Empty
PostSubject: Re: Hadise'yi Kimler Yanılttı?   Hadise'yi Kimler Yanılttı? I_icon_minitimeFri Jun 26, 2009 2:21 pm

Çoğunlukla doğru ama haksız yanları da yok değil..
Back to top Go down

Hadise'yi Kimler Yanılttı?
Back to top 
Page 1 of 1