Eurostar Song Contest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurostar Song Contest

SANAL ŞARKI YARIŞMASI

HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
--- 5 TEMMUZ SAAT 19:00'DA TÜM ÜLKELER İÇİN YENİ ÜLKE BAŞVURULARI BAŞLAYACAK --- ÜYELER SEÇTİKLERİ YENİ ÜLKELERLE YARIŞMAYA 51. YARIŞMA İTİBARİYLE KATILACAKLAR

Hande Yener :)))

Go down 
AuthorMessage
brk762
Moderatör
Moderatör
brk762

Male
Aktiflik Puanı : 1756
Pep : 15
Represent Country / Temsil Ettiğin Ülke : Hande Yener :))) 1evpe9

Hande Yener :))) Empty
PostSubject: Hande Yener :)))   Hande Yener :))) I_icon_minitimeMon Aug 17, 2009 12:41 pm

Hande Yener başlığı birazcık daha geliştirilebilirdi bende yeni başlık açma gereği duydum umarım bi sakıncası yoktur. Rolling Eyes
Hande Yener :))) Hande_yener
[size=12pt]Künyesi ;[/size]

Gerçek İsmi : Makbule Hande Özyener
Doğum Tarihi : 12 Ocak 1973
Doğum Yeri : İstanbul , Türkiye
Kökeni : Türk
Müzik Türü : Pop , Elektronik Müzik
Uğraşları : Şarkıcı , Söz Yazarı , Prodüktör , Oyuncu
Enstrümanları : Vokal
Aktif Yılları : 2000 - Günümüz..
Müzik Şirketi : DMC (2000 - 2002) , Erol Köse Prodüksiyon (2002 - 2008) , Avrupa Müzik (2009 - ...)
Website : www.handeyener.com.tr
Fan Club : www.handeyenerfanclub.com
[size=12pt]Biyografisi ;[/size]

1973 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk pop müzisyeni Hande Yener, 1992 senesinde Hülya Avşar’ın aracılığıyla Türk müziğinin güçlü ismi Sezen Aksu ile tanıştı ve sanatçının vokalisti ve asistanı oldu. Sezen Aksu’nun 1993 senesinde yayımlanan “Deli Kızın Türküsü” albümünde vokaliyle yer alan Yener, ayrıca sanatçıya yaklaşık 40 konserde eşlik etti. Senenin sonunda Aksu’nun yanından ayrılan ve Erdem Şiyavuşgil’den şan dersleri almaya başlayan müzisyen, aynı dönemde Cem Özer’in televizyon programına konuk olarak ilk kez televiyonlarda gözüktü.
Antalya’da yaklaşık 3 sene boyunca çeşitli barlarda sahne alan Hande Yener, daha sonra İstanbul’a dönerek burada performanslarda bulunmaya başladı. İlk albümü “Senden İbaret”i 2000 senesinde piyasaya süren Yener, albümde yer alan “Yalanın Batsın”, “Bunun Adı Ayrılık” ve “Yoksa Mani” parçalarına birer video klip çekti ve özellikle “Yalanın Batsın” parçası ile Türk müzikseverlerden büyük beğeni topladı.
2001 senesinde “Extra” adlı maxi-single’ı yayımlayan Hande Yener, bu single içerisinde ilk albümde yer alan parçalarının remix versiyonları ile “Sürünüyorum” adlı eski bir parçasını bulundurdu. 2002 senesinde ise “Sen Yoluna Ben Yoluma” adlı 2. stüdyo albümünü müzikseverlere ulaştıran Yener, albümle aynı ismi taşıyan parçasıyla yine Türk dinleyicilerinin beğenisiyle karşılandı. Albümden ayrıca “Şansın Bol Olsun”, “Evlilik Sandalı” ve “Küs” parçalarına da birer video klip çekilirken, albümün satışları yaklaşık 1 milyon civarında oldu.
2004 senesinde “Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor” adlı 3. albümünü piyasaya süren Hande Yener, albümün sounduyla müziğinde farklı arayışlar içerisinde olduğunu hissettirdi. Albümde yer alan “Kırmızı”, “Acele Etme”, “Armağan”, “Hoşgeldiniz” ve “Bu Yüzden” parçaları beğeni toplarken, albümün satışları yaklaşık 500,000’e ulaştı.
2006 senesine gelindiğinde “Apayrı” adlı 4. albümünü hayranlarına sunan Hande Yener, albümün sounduyla kendi tarzını yakalamaya çalıştı. Albümde Mete Özgencil ve Ertuğ Ergin ile çalışan Yener, albümden ilk video klibi “Kelepçe” adlı parçasına seçti. Albümden ayrıca “Aşkın Ateşi” ve “Kim Bilebilir Aşkı” parçalarına da birer video klip çeken sanatçı, aynı sene “Hande Maxi” adlı 2. maxi-single’ını piyasaya sürdü. Bu single da ilk video klibi "Biraz Özgürlük" parçasına çekti. "Kim Bilebilir Aşkı New Version" için ise "Acele Etme, Aşkın Ateşi ve Kim Bilebilir Aşkı" parçalarının kliplerinden karışık görüntülerle video klip hazırlandı.
2007 senesinde “Nasıl Delirdim?” adlı 5. stüdyo albümünü yayımlayan Hande Yener, albümden ilk video klibi “Kibir” adlı parçasına gerçekleştirdi. Albümde elektronik altyapılar kullanarak dans soundunu başarılı bir şekilde yakalayan Yener, albümün sözlerinde ise ilişkiler temasını işledi. 2. video klibi “Romeo” adlı parçasına gerçekleştiren başarılı sanatçı, parçanın video klibiyle sıkça MTV Türkiye ekranlarına yansıdı ve Türk müzikseverlerden büyük ilgi gördü.
2008'in başlarında Hande Yener'in imaj maker'ı ve klip yönetmeni Kemal Doğulu bir maxi single hazırladı. Besteci ve aranjör Erol Temizel ile Hande Yener'in el ele verdiği maxi single'da Kemal Doğulu "Bir Yerde" adlı şarkıyı sanatçıyla birlikte yorumladı. "Bir Yerde"nin ardından sözleri Sezen Aksu'ya ait olan "Yalan Olmasın"a klip çeken Hande Yener, MTV ekranlarına sıkça yansıyan bu parçasıyla Türk müzikseverlerden yine büyük ilgi gördü.
En son klibinden sonra sık sık sahne aldı ve 2008 Mayıs sonlarında yeni albümü "hipnoz" u piyasaya sürdü. 10 şarkının yer aldığı albümde 8 şarkı sözü Hande Yener'e diğer 2 şarkı sözü mor ve ötesi grup solisti Harun Tekin'e aitti. Ayrıca tüm besteler ve aranjmanlar için "nasıl delirdim" albümünde olduğu gibi Erol Temizel ile çalışıldı.
Her albümde değişik bir konseptle karşımıza çıkan Hande Yener bu kez 2008 tarihli albümü "Hipnoz" için kılıktan kılığa girdi. Sanat yönetmenliğini Kemal Doğulu' nun yaptığı çekimlerde, fotoğraflar için albümdeki şarkılara göre özel kostümler hazırlandı. Prodüktörlüğünü Erol Temizel ve Hande Yener'in üstlendiği ve Mayıs ayının sonunda çıkan albümde 8 şarkının sözleri Hande Yener'e, 2 şarkının sözü ise ünlü rock grubu Mor ve Ötesi' nin solisti Harun Tekin' ait. 10 şarkıdan oluşan yeni albümde Hande Yener' in sesine özel ses efektleri kullanıldı. Albümden ilk video klip Kemal Doğulu'nun yönetmenliğinde "Hipnoz" parçasına çekildi. Hande Yener "Hipnoz" albümü için "Türk Pop Müziğinde yeni bir çığır açmak istiyorum" dedi.
2009'da vizyona girmeyerek sadece VCD , DVD formatında yayınlanacak ''Kraliçe Fabrika'da'' filminde konuk oyuncu vasıfıyla ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Ali Kemal Güven'in yönettiği filmin başrollerini Dicle Kartal , Çağrı Aslan ve Şenol Demir paylaşıyor. Hande Yener'in filmdeki rolü ise, eşcinsel bir gencin rüyasına giren 'gay ikonu' şarkıcı. Filmde Hande Yener dışında Özgür Özberk , Billur Kalkavan , Onur Baştürk ve Gülseren Gürtunca da konuk oyuncu olarak yer aldı.
Yeni sezon için Avrupa Müzik'le anlaşan şarkıcı , 7 Nisan 2009 Salı günü 'Hayrola?' ismini verdiği yeni çalışmasını piyasaya sürdü. Bu albümünde Teoman'la 'Arsız' çalışmasında düet yapan Yener, Ayşe Özyılmazel ve Aylin Aslım'dan da parçalar aldı.
Hande Yener :))) N5409585173349735869sk9
[size=12pt]Aldığı Ödüller ;[/size]

2000 - 28.Altın Kelebek Ödülü / En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2001 - Magazin Gazetecileri Derneği 8. Altın Objektif Ödülleri / Umut Veren Kadın Şarkıcı
2002 - Kral Tv Video Müzik Ödülleri / En Çok Satan Albüm
2002 - Kral Tv Video Müzik Ödülleri / En İyi Pop Kadın Sanatçı
2004 - İstanbul FM Türkiye / Altın Ödül
2004 - MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri / Altın Albüm
2006 - MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri / Altın Albüm
2006 - Powertürk TV 2006 Müzik Ödülleri / En İyi Pop Albüm
2006 - OGAE Videoklip Yarışması / İkincilik (Aşkın Ateşi)
2007 - Siyaset Dergisi / Yılın Şarkıcısı Ödülü
2007 - 11. İstanbul FM Altın Ödülleri (İFA) / En İyi Pop Kadın
2007 - 11. İstanbul FM Altın Ödülleri (İFA) / En iyi Pop Kadın Albüm
2007 - OGAE Şarkı Yarışması / Dokuzunculuk (Romeo)
2008 - 35.Altın Kelebek Ödülü / En İyi Pop Kadın Sanatçı
2008 - Müzikram Dergisi 2007 Yılının Yıldızları / En İyi Pop Kadın Sanatçı
2008 - Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri / En İyi Pop Kadın Sanatçı
2008 - Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri / En İyi Şarkı
2009 - Avrupa Birliği Kalite Ödülü
[size=12pt]Prodüksiyonları ;[/size]

Harun Kolçak - Aşk Beni Hep Değiştirecek (Maxi Single) (6 Ekim 2007)
Kemal Doğulu - 1 Yerde (Maxi Single) (12 Ocak 2008)
[size=12pt]Video Klip Çalışmaları ;[/size]

Yalanın Batsın
Bunun Adı Ayrılık
Yoksa Mani
Sen Yoluna.. Ben Yoluma (Balon)
Şansın Bol Olsun
Küs
Evlilik Sandalı
Acele Etme
Kırmızı
Acı Veriyor
Hoşgeldiniz
Bu Yüzden
Kelepçe
Aşkın Ateşi
Kim Bilebilir Aşkı
Biraz Özgürlük
Kim Bilebilir Aşkı (New Version)
Kibir (Yanmam Lazım)
Romeo
Bir Yerde (feat. Kemal Doğulu)
Yalan Olmasın
Hipnoz
Hayrola
Hande Yener :))) Resim1mi1
[size=12pt]Albümleri ;[/size]

Senden İbaret (2000)
01-Yalanın Batsın
02-Bunun Adı Ayrılık
03-Güvenemiyorum
04-Yoksa Mani
05-Haykırdım Seni
06-Senden İbaret
07-Anlamadın ki
08-Bitmesin Bu Rüya
09-Güvenemiyorum (Remix)
10-Yalanın Batsın (Remix)
Extra (2001)
01-Sürünüyorum
02-Yalanın Batsın
03-Senden İbaret
04-Güvenemiyorum
05-Bitmesin Bu Rüya
06-Yalanın Batsın (Club Mix)
07-Sürünüyorum (Remix)
Sen Yoluna.. Ben Yoluma.. (2003)
01-Şansın Bol Olsun
02-Duyduk Duymadık Demeyin
03-Sen Yoluna... Ben Yoluma
04-Yanmışız
05-Üzgünüm O Kadın Ben Değilim (Ü.O.K.B.)
06-Küs
07-Evlilik Sandalı
08-Elin Diline Sakız Ederim
09-Sözün Söz müdür
10-Hadi Geçmiş Olsun
11-Mendil
12-32 Kısım
13-Bakarım Keyfime
14-Bana Olanlar
15-Kazanamadık
16-Sen Yoluna... Ben Yoluma (Dans Version)
17-Duyduk Duymadık Demeyin (Alaturka)
18-Yanmışız (Ud Version)
19-Yanmışız (Greko Latin)
Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004)
01-Kırmızı "red"
02-Bedenim Senin Oldu
03-Bir İz Gerek
04-Acele Etme
05-Bu Yüzden
06-24 Saat "24 hours"
07-Armağan
08-Hoşgeldiniz
09-Yanındaki Var Ya
10-Acı Veriyor
11-Acısı Çıkıyor
12-32 Kısım
13-Savaş Sonrası
14-Bence Mutluyduk
15-Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor
16-Savaş Sonrası (Remix)
17-24 Saat (Remix)
Apayrı (2006)
01-Yola Devam
02-Apayrı "Totally different"
03-Nasıl Zor Şimdi
04-Kelepçe (Club Version)
05-Kim Bilebilir Aşkı
06-Bugün Sevgililer Günü "Today is Valentine's Day"
07-Şefkat Gibi "Like Compassion"
08-Aşkın Ateşi "Fever of Love"
09-Kanat "Wing"
10-Unut "Forget!"
11-Düş Bozumu "Dream Embarrassment"
12-Sakin Olmalıyım "I Should Be Calm"
13-Sorma "Don't Ask"
14-Kelepçe (Clip Version)
15-İnsanlar Çok
Hande Maxi (2006)
01-Biraz Özgürlük
02-Deri Eldiven
03-Heey Çocuk
04-Kelepçe (New Version)
05-Kim Bilebilir Aşkı (New Version)
06-Yola Devam (New Version)
Nasıl Delirdim ? (2007)
01-Kibir (Yanmam Lazım) "Arrogance"
02-Ne Yaparsın "What Would You Do"
03-Yalan Olmasın (feat. Erol Temizel)
04-Romeo
05-Fırtına "Storm"
06-Şu an erken "Now It's Early"
07-Paranoya "Paranoia"
08-Nasıl Delirdim "How I Went Mad"
09-Kurtar Beni "Rescue Me"
10-Kötülük "Badness"
11-Sen Anla "You Understand"
12-Aşkın Gücü "Power of Love"
13-Naciye
14-Seni Sevi... yorumlar yok "No More... "I Love You"s"
15-Kibir Remix (CD Bonus Track)
Hipnoz (2008)
01-Hipnoz "Hypnosis"
02-İyi Günler "Good Day"
03-Pinokyo "Pinocchio"
04-Kumar (Putlar) "Gamble (Totems)"
05-Sanma "Don't Guess"
06-Yarasa "Bat"
07-Yaban Gülü "Dog Rose"
08-Burdayım "I'm Here" (feat. Erol Temizel)
09-Gece Gündüz "Night and Day"
10-İp "String"
Hipnoz Konser - Studio Versions (2008)
01-Hipnoz
02-Pinokyo
03-Romeo
04-Kibir (Yanmam Lazım)
05-Yarasa
06-İyi Günler
07-Nasıl Delirdim?
Hayrola (2009)
01-Hayrola